Siri za pico!

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

27. jul 2005 19:06

Tjaš, tale dva mlinčka, sta to, kar jaz iščem. Zdaj vsaj vem, kako izgleda in kaj bom iskala v trgovinah. Lepa hvala! Loni in Drejček, hvala za odgovore! lp, burbonka

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

28. jul 2005 9:53

Pozdravljeni picopekci! Malo prebiram tele vaše ideje in zanimive kombinacije. Imam pa tudi jaz predlog za eno dobroooo pico, v kolikor vam ni že znana. Sestava je: - losos (jaz kupim v konzervi - v lastnem ali olivnem olju ni tako pomembno, je najboljši in se ga že nekaj časa ne dobi vsepovsod, najdla sem ga v Leclerku na Rudniku. Pazite, pakiran v PVC vrečkah, ki se jih dobi povsod, ni tako dober!) - ena sladka (NE kisla) smetana in - najmanj 1/2 kg sira. Ta masa zadostuje za pekač original od pečice. Testo malo navlažim z olivnim oljem, potresem z naribanim sirom, nato s razdrobljenim lososom in nato še s preostalim sirom, polijem s sladko smetano in to je vsa umetnost. Po želji še kakšen origano, česen z drobnjakom v olivnem olju pa potresem po pici, ko je že na krožniku. Poskusite, zares je dobra. Pa lepo se imejte. oliva

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

28. jul 2005 15:33

Tole se pa sliši zanimivo, jaz ponavadi dam losos in sir in ko je pečena dodam še kislo smetano, bom poizkusila še tvojo varianto. Suzi

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

28. jul 2005 15:59

Kera totalna kalorična bomba!!! Dolores

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

1. avg 2005 13:58

Vau,koliko novih idej! Jaz imam najraje pico iz polnozrnate moke,obložim si jo pa z raznovrstno zelenjavo.Taka pica tudi ni kalorična bomba. Hvala za vse odgovore! Marjetka cvetka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

1. avg 2005 14:36

Pa brez sira? Dolores

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

1. avg 2005 15:04

Ja,brez sira,lahko ga pa seveda tudi dodaš! Marjetka cvetka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. avg 2005 15:58

Jaz obožujem sir. Vedno moram imeti v hladilniku vsaj dva ali tri različne "pasme" in na teden iz najinega hladilnika izgine vsaj po en kilo. Da ne govorimo o pici, ki se kar utaplja v siru. V zadnjem mesecu pa sem zaradi dopusta in stalnega vandranja naokoli skoraj v celoti izključila sir iz svojega jedilnika. In, žalost in nesreča moja!, shujšala sem za par kilc, bolje se počutim,... pišuka, pretiravala sem s sirom (sej ga je dejansko skoraj polovica maščobe) . Očitno bom morala razmisliti o tem, da svojo gurmansko odvisnost omejim. Smrci! A je sploh za kaj pica brez sira? tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 01. avg 2005 15:58:49

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

1. avg 2005 17:28

Ha, tudi mi delamo doma paradižnikovo mezgo in pa seveda kečap. Mezga je samo paradižnik, se razume (kako ga mama pripravi nimam pojma, ker je sploh ne uporabljam), pri kečapu pa sem obvezno zrave, ker je toliko rezanja in mešanja in packarije.. Vem, da uporablja poleg paradižnika še čebulo, nekaj malega česna, čisto malo paprike (rdeče podologvate, ki jo je trena zapeči in poem olupiti, bljak), zeleni del zelene in še nekaj malega začimb. Ta hec sicer ne pride poceni, ampak kečap je fantastičen. Za pice, obložene kruhke (rezino toasta premažem s tem kečapom in potresem s sirom ter zapečem z zgornje strani, pa je zajtrk ali večerja nared; tudi tuno dodam, če kdo želi). Za pasiranje uporabljamo tisto kovinsko napravo, o kateri je govoril Drejček, ki izloči lupine in semena, ne bi zdaj o tem, kako potem bolijo roke. Pa potem mešanje, ko masa po malem vre, i moraš vrteti kuhalnico do onemoglosti, da vsa voda izpari in ostane le gosto... AMpak pozimi pozabimo tudi na ta napor... Če koga zanima recept za ta domači kečap, da prispevam. Pozdrav, Mamamia mamamia

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

1. avg 2005 18:19

Mamamia, jaz bi kar pristavila svoj piskrček za recept z domači kečap. Prosim! lp, burbonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti